Fidget Spinner – kas tai?

Fidget Spinner – Hand Spinner arba tiesiog Fidget suktukai atrodo atsirado tiesiog iš niekur. Dar prieš mėnesį nei vienas vaikas jums nebūtų  pasakęs, kas yra šis mažas trikampis suktukas. Vis dėlto, kaip ir kiekviena mada Fidgit Spinner atėjo nelauktai ir sukimo manija užvaldė visą pasaulį. Taigi, kas yra tie Fidget Spinner suktukai?

Fidget Spinner populiarumo augimas nuo metų pradžios

Elementaru, bet efektinga

Fidget Spinner stebina savo paprastumu ir efektingumu. Suktukas sudarytas iš trijų išsišakojusių dalių su skylutėmis, pačiame centre yra metalinis guolis. Suimkite už Fidget Spinner centro, pasukite jo ašmenis ir jis pradės suktis. Atrodo nesudėtinga? Fidget suktukas suteikia galimybę atlikti itin daug triukų: paleisti suktuką ant pirštų galų, nosies, smakro, jie gali būti kraunami vienas ant kito ir net mėtomi draugams!

Fidget Spinner suktuko galimybes demonstruoja konkurso dalyvis

Kuo naudingas?

Daugelis specialistų Fidget Spinner vertina net ne kaip žaislą, o kaip įrankį, kuris gali ne tik padėti atsipalaiduoti, tačiau ir tobulinti mūsų reakciją, kūrybingumą ir mąstymą. Atlikti tyrimai rodo, jog naudojant Fidget suktukus, vaikai, turintys dėmesio sutrikimo sindromą, atlikdami intelektinius testus surinko daugiau taškų. Mokslininkų hipotezė yra, jog sukimo judesys aktyvuoja nervinius impulsus, kurie padeda susikaupti.

Tai patvirtina ir vaikai, kurie patys treniruojasi su Fidget suktukais. Daugelis jų teigia, jog Fidget Spinner padeda susikaupti: „kai mintys lekia gerokai greičiau nei pirštai suktukas padeda grįžti į realybę, atsipalaiduoti ir savo mintis nukreipti tik į suktuko judėjimą”.

Fidget suktukus taip pat galima vertinti ir kaip saviraiškos priemonę. Tėvai apie šiuos žaislus dažniausiai net nebūna girdėję, todėl vaikai suvokia tai, kaip savo išskirtinio pasaulio dalį. Dėl šios priežasties, Fidget suktukai suteikia galimybę kurti savo išskirtinumą nuo menkiausių detalių:  pasirenkant suktuko spalvą, rūšį ir varžantis atliekant netikėčiausius triukus.

Nesuskaičiuojama Fidget suktukų įvairovė

Galimybę suktis suteikia centre esantis metalinis guolis

Problemos mokyklose

Vis dėlto, mokyklose Fidget Spinner sulaukia ir pasipriešinimo. Kai kurios mokyklos JAV ir Jungtinėje Karalystėje jau uždraudė sektis neštis į mokyklą ir naudoti net pertraukų metu. Šių įstaigų mokytojai yra susirūpinę ir teigia, jog Fidget Spinner nukreipia mokinių dėmesį nuo dėstomų dalykų ir trukdo kitiems vaikams. Nepaisant to, mokyklų vadovybės sulaukė paspipriešinimo iš tėvų, kuriuos papiktino griežti reikalavimai: „Žaislai negali būti uždrausti vien dėl to, jog jie tapo itin populiarūs, mokyklos turi siekti atrasti pusiausvyrą tarp tvarkos ir griežtų reikalavimų”.

Ar pateisinamas Fidget Spinner naudojimas mokyklose?

Ar pateisinamas suktukų naudojimas mokyklose?

Populiarumo priežastys

Nepaisant draudimų, Fidget Spinner sukimosi manija užvaldo visą pasaulį. Įdomu tai, jog pats žaislas buvo išrastas dar 1993 metais, tačiau iš ties populiarus tapo tik šiais metais. Tai neišvengiamai lėmė šiuolaikinis gyvenimo būdas – kuo toliau, tuo daugiau vaikai tampa vis mažiau fiziškai aktyvūs, mokyklose reikalaujama naudoti tik žinias, išmanieji įrenginiai tapo lygiais stiklo lapais – be jokių mygtukų ar jungtukų. Dėl šios priežasties mūsų aplinkoje pradeda trūkti fizinio lietimo ir judesio – visa to priešingybė yra Fidget suktukai.

Fidget Spinner populiarumas vis dar didėja

Populiarumas vis dar didėja

Trumpalaikė mada?

Taigi, Fidget Spinner yra naujas būdas sužadinti mūsų intelektinius ir fizinius gabumus. Ar tai trumpalaikis reiškinys ar naujas gyvenimo būdas? Atsižvelgiant į šiuolaikinės visuomenės problemas Fidget suktukai greičiausiai turės ryškų ilgalaikį poveikį ne tik vaikams, tačiau ir suaugusiems. Tačiau, kol skaitote šiuos žodžius, geriau atsitraukite ir patys pabandykite, ką reiškia jausti „tą malonų vėjelį delne”… Tegul tai būna mažas protestas prieš vis stiprėjantį mūsų modernios kasdienybės netikrumą.

Kai kurie Fidget Spinner triukai gali prasilenkti su realybe

Daugiau informacijos troliunamas.lt

Parašykite komentarą