Kas yra Kendama?

Kendama – kas tai? Žaislas, žaidimas ar keista manija? Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad tai tradicinis žaidimas su varpeliu arba tiesiog kitokia jo-jo (yoyo) ar spinerių versija. Nepaisant to, Kendama nėra tik eilinis žaislas ar antistresinis žaidimas. Kendama – tai unikalus žongliravimo sportas.

Žaidimo principas ir istorija

Kendama buvo sugalvotas Japonijoje XVIII amžiaus pabaigoje, tačiau savo galutinę formą, kurią beveik nepakitusią matome ir dabar įgavo XX a. pirmoje pusėje. Įrankį sudaro 2 dalys: KEN ( išvertus iš japonų k. kardas) – tai medinė lazdelė su smailėjančia viršūne ir 3 įgaubtais kaušeliais (2 iš šonų ir 1 apačioje) ir DAMA (japonų k. kamuolys) kamuoliukas su skylute, pririštas 40 cm virvele prie lazdelės. Žaidimo tikslas – mėtyti kamuoliuką ir bandyti jį perverti su KEN lazdelės smailėjančia viršūne arba sugauti DAMA (kamuoliuką) su vienu iš trijų įgaubtų kaušelių

Atliekami triukai

Dalys

 1. Pagrindinis rėmas (ken)
 2. Viršūnė (kensaki)
 3. Didysis kaušelis (ozara)
 4. Apatinis kaušelis (chūzara)
 5. Mažasis kaušelis (kozara)
 6. Kamuoliukas (tama)
 7. Skylė (ana)
 8. Virvutė (ito)
 9. Kaušelių rėmas (sarado)
 10. Mažojo kaušelio kampas (kozara no fuchi)
 11. Didžiojo kaušelio kampas (ozara no fuchi)
 12. Rankena (suberidome)
 13. Vidinė rankenos dalis (kenjiri)
 14. Siūlo pritvrtinimo skylutė (ito toristsuke ana)

Atrodo paprasta?

Iš pradžių su Kendama gali atrodyti paprastas triukų žaidimas, tačiau atliekant vis sudėtingesnius apvertimus, sulaikymus ir verpstes vaizdas gali pradėti priminti rytų kovos menus – nenutrūkstami ir įspūdingi judesiai priverčia nustebti ir didžiausius ekstremalus. Kiekvienas naujas atliktas triukas, skatina tobulėti ir mokytis toliau – taip atsiranda užkrečiamai pozityvi priklausomybė žaisti ir dalintis patirtimi su kitais žaidėjais.

Nepaprastas žaislas

Kendama nėra tik žaislas, kaip jo antraštė gali priversti galvoti. Jis skirtas visiems. Tai yra jungiamoji grandis tarp važinėjančių riedlentėmis ir BMX dviračiais, paspirtukais ir riedučiais – žmonių su skirtingais pomėgiais ir įsitikinimais. Kendama žaidimas skatina varžytis kartu ir dalintis unikaliais įspūdžiais su visai nepažįstamais žmonėmis!

Šį žaidimą galima lyginti su kortomis – galimybių ir variacijų žaisti Kendama yra nesuskaičiuojamai daug. Viskas priklauso nuo kiekvieno žaidžiančio norų ir tikslų. Daug kas lygina Kendama su golfu, kadangi abiem atvejais reikia tobulos kūno kontrolės – paklaida gali būti minimali. Jūsų protas žino ko nori, tačiau visas menas yra ištreniruoti rankų ir kūno ryšį taip, kad įvairius triukus atliktumėte nepriekaištingai.

Nepriekaištingas triukų atlikimas reikalauja daug treniruočių

Privalumai

Kendama daug kas laiko itin geru koncentracijos ir koordinacijos lavinimo sportu. Paėmę jį į rankas, galėsite atsipalaiduoti nuo streso ir išmaniųjų įrenginių ekranų.

Nuosekliai treniruojantis Kendama meną, taip pat galima ypatingai sustiprinti proto-judesių sinchronizaciją. Ilgainiui pajusite, kad jūsų kūnas ir kojos dirba subalansuotai, pagerėjo akių- rankų koordinacija, motoriniai įgūdžiai. Visa tai išmokus gebėjimas liks su jumis visada – kaip patirtis važiuoti dviračiu!

Ypatingo balansavimo reikalaujantys triukai

Tradicinis žaidimas skaitmeniniame pasaulyje

Kendama atrodo kaip  paprastas medinis žaislas. Tačiau paprastume ir grynume yra visas jo žavesys. Sunku patikėti, tačiau šiuolaikiniame skaitmeniniame pasaulyje, kai visą mūsų dėmesį užima elektroniniai ekranai, atsiranda anti-skaitmeninis žaidimas, kuris gali būti minties ir sielos atgaiva. Kendama galima užsiimti bet kuriuo metu ir bet kurioje vietoje – nesvarbu ar laukiate eilėje, autobuse ar einate pasivaikščioti ar tiesiog neturite ko veikti. Paimkite į rankas Kendama ir pajusite tikrą kelionę atgal iš skaitmeninio gyvenimo atgal į gyvą ir judantį „analoginį” pasaulį. Šioje dinamiškoje erdvėje DAMA kamuoliukas gali neįtikėtinu greičiu 360 °apskrieti jūsų rankas ir kojas bei taikliai įkristi į „KEN” viršūnę!    

Orginalius Kendama modelius galite rasti parduotuvėje „Trolių namas” ir internete:

Parašykite komentarą