Laikrodžiai vaikams – renkantis vaikišką laikrodį kyla daug nelengvų klausimų, kurie atrodo visai nevaikiški:

  • Kokį mechanizmą pasirinkti?

  • Kokia apyrankė geriausia?

  • Kiek svarbus atsparumas vandeniui?

  • Ar visi prekiniai ženklai vienodai patikimi?

Techninė kalba: ATM, kvarcinis mechanizmas ir kiti terminai įveda dar daugiau sumaišties nei aiškumo. todėl pabandysime iš esmės patarti, kurie kriterijai yra svarbiausi, sprendžiant, kurie yra tinkamiausi laikrodžiai vaikams.

Nuo prisukamo, kvarcinio iki LED ir išmanūs vaikiški laikrodžiai

Kvarciniai laikrodžiai – šių laikų klasika

Taigi mechanizmas: anksčiau visi laikrodžiai buvo prisukami – dar vadinami mechaniniais, pirmasis buvo pagamintas šveicarų laikrodininko Patek Philippe 1868 metais. Mechaniniai laikrodžiai buvo populiarūs visą šimtmetį, tačiau 1969 metais japonų Seiko kompanija išrado kvarcinį laikrodžio mechanizmą, kuris greitai tapo pasauliniu laikrodžių standartu. Kvarcinio laikrodžio sėkmės priežastis – sumažėjusi kaina, padidėjęs laikrodžio tikslumas ir supaprastinta priežiūra. Kodėl? Kvarcinis laikrodis skirtingai nei mechaninis veikia baterijų pagalba – pastarosios siunčia srovę kvarciniam kristalui, kuris vibruodamas suteikia energijos laikrodžio mechanizmui atlikti visas reikiamas funkcijas. Kitaip kalbant, šiuolaikiniai kvarciniai laikrodžiai nereikalauja nuolatinio laiko tikslinimo ir prisukinėjimo – viskas yra atliekama baterijų pagalba. Taigi pakankama akivaizdu, jog renkantis laikrodį vaikui – kvarcinis laikrodis yra praktiškiausias ir patikimiausias pasirinkimas.

Elektroniniai laikrodžiai vaikams – paprasta ir aišku

Vis dėlto, bėgant laikui, kvarciniam mechanizmui atsirado konkurentas – elektroniniai laikrodžiai, kurie laiką skaičiuoja procesoriaus pagalba. Šių laikrodžių privalumas – vaikai gali suprasti laiką nemokėdami jiems sudėtingų konversijų: 1 valanda iš tiesų yra 13 valanda, 2 valanda – 14 valanda ir t.t. Mažesniems (ir kai kada net vyresniems) vaikams tai yra tas pats kaip išmokti daugybos lentelę, todėl aiškiai laiką 24 valandų formatu rodantis laikrodis gali būti tinkamas pasirinkimas. Dar vienas tokio laikrodžio privalumas – dėka šviečiančių skaičių, laiką galima gerai matyti net tamsoje.

Naujas tokio modelio pavyzdys – LED laikrodžiai, kurie laiką pradeda rodyti tik prisilietus prie jų ekrano. Tokie LED vaikiški laikrodžiai ne tik veikia ilgiau, tačiau ir gali atstoti ir stilingą silikoninę apyrankę.

Išmanieji laikrodžiai vaikams – vaikai galės būti išmanūs visur ir visada?

Negalima pamiršti ir naujo išmaniųjų vaikiškų laikrodžių segmento. Šie laikrodžiai ne tik rodo laiką, tačiau ir suteikia galimybę fotografuoti, filmuoti, žaisti žaidimus ar net sekti vaiko buvimo vietą GPS paslauga. Vienas populiariausių tokių laikrodžių vaikams yra VTECH Kidizoom laikrodis, kuris suderina ne tik technines galimybes, tačiau ir saugų žaidimą apribojant bet kokių abejotinų programų diegimą. Reikia paminėti, jog išmanūs  laikrodžiai yra tikrai nepigūs – kaina prasideda nuo 70 EUR, tačiau viskas priklauso nuo realių poreikių – ar reikia paprasto laikrodžio, kuris rodo laiką, ar daugiafunkcinio įrenginio, kuris iš dalies galėtų atstoti išmanųjį telefoną ar planšetę. Taip pat spręsdami dėl laikrodžio tėvai turėtų nepamiršti, kad riboti laiką, praleidžiamą prie išmaniojo laikrodžio žaidžiant žaidimus gali būti gerokai sunkiau nei prie išmaniojo – juk vaikas laikrodį visada nešios su savimi!

Apyrankės vaikiškiems laikrodžiams – lengvos ir lanksčios

Kitas svarbus faktorius renkantis laikrodį vaikui yra apyrankė. Nors visi profesionalai sutaria, kad geriausios apyrankės yra odinės, tačiau tai tikrai nėra tinkamas pasirinkimas vaikui. Sunkios ir nepakankamai lanksčios odinės apyrankės gali ne tik apsunkinti vaiko ranką tačiau ir palikti žymes ant riešo. Taigi, odines apyrankes palikime suaugusiems. Vaikams geriausiai tinka silikoninės-guminės apyrankės – jos yra lengvos, nespaudžia rankos ir yra atsparios vandeniui bei prakaitavimui. Reikia nepamiršti, jog apyrankė vaikui turi būti nejuntama – nevaržyti judesių ir suteikti visas galimybės jaustis patogiai.

Atsparumas vandeniui – ne tik voniai

Atsparios vandeniui turi būti ne tik apyrankės, tačiau ir vaikiško laikrodžio mechanizmai. Tai nustato ATM, galimi variantai: 3 ATM, 5 ATM, 10 ATM ir 20 ATM. Kiekvienas ATM skaičius nurodo 10 metrų vandens spaudimo rodiklį, kas reiškia, jog pavyzdžiui 5 ATM laikrodis gali būti  atsparus vandens spaudimui 50 metrų gylyje, o ATM 3 – 30 metrų gylyje. Didelio skirtumo tarp 30 metrų ir 50 metrų tikrai nėra (nebent jūsų vaikas žada maudytis su laikrodžiu vonioje), tačiau pats ATM sertifikatas nurodo, kad laikrodis yra kokybiškas ir po neatsargaus rankų plovimo, su juo nereikės atsisveikinti.

ATM - laikrodžiai vaikams
Kokius išbandymus gali atlaikyti skirtingų ATM sertifikatų laikrodžiai vaikams

Prekinis ženklas – ar reikia vaikiško „Rolex”?

Paskutinis aspektas, kurį reikia apžvelgti – kiek yra svarbus prekinis ženklas. Daug kas priklauso nuo pačio vaiko, jei pastarasis vertina kokybę, saugo daiktus, galima rinktis iš žinomų prekinių ženklų, kurie gamina ir laikrodžius suaugusiems – kaip CASIO. Nepaisant to, daugumai vaikų svarbi ne kokybė ar tikslumas, o dizainas – laikrodis jiems yra svarbi galimybė išreikšti savo asmenybę. Tokiu atveju geriau investuoti į kokybišką, tačiau ne tokio žinomo gamintojo vaikišką laikrodį – nepamirškime, jog už žymų prekinį ženklą (nepriklausomai nuo kokybės) visada mokame daugiau nei už mažiau populiarios kompanijos analogiškų galimybių laikrodį.

Tai yra esminiai punktai į ką verta atkreipti dėmesį renkantis vaikiška laikrodį – tikimės, jog tai padės vaikams visada būti drauge su laiku!

Parašykite komentarą